KÉPZÉSI ÉS KÉPZÉSI FORMÁK

A Campus Alapítvány hidat kíván képezni a munka világa és a Magyar Iskolai Intézmények között azzal a céllal, hogy elősegítsen minden olyan kezdeményezést, amelynek célja olyan lehetőségek megvalósítása amelyek az érettségi és a felsőfokú tanulmányok befejezése után a turizmus, a vendéglátás, a szállodaipar, és a vállalkozói szféra számára ezen a munkaerőpiacon az új képzési igényeknek eleget téve, mind az állami, mind pedig a magánszektor számára szakembereket képezzen, és biztositson.

Az egyes típusú és különböző időtartamú képzési formák minimum 5 naptól (50 óra) maximum egy hónapig (300 óra) zajlanak, melyet követ az 1-6 hónapos szakmai gyakorlatok következő szakasza.

Minden szakmai képzés három szintű oktatási rendszerben kerül megrendezésre (alapfokú, haladó és felsőfokú szinten) összehangolva a diákok képességével annak érdekében, hogy a tanterv szerint haladva megvalósítsa azon szakmai célokat, amelyeket el kíván elérni.
Az Akadémia a kötelező középfokú iskolai tanulmányok befejezését követően 3 – 5 éves felsőfokú oktatást nyújt azon fiatalok számára, akik beiratkoznak az Akadémia szervezésében történő turizmus és vendéglátás tanfolyamokra, valamint azon fiatalok részére is, akik 16. évüket betöltötték de nem tettek érettségi vizsgát, viszont szakmát akarnak szerezni.

A diákok ezen felsőfokú képzést követően folytathatják tanulmányaikat az egyetemen, ahol diplomát szerezhetnek vagy beléphetnek a munka világába.
Az órákat olyan szakemberek és vezetők tartják akik az idegenforgalom, szálloda- és vendéglátóipar szakterületein bizonyított szakmai hozzáértéssel és tudással rendelkeznek.

Az egyéni képzések végén a diákok a záróvizsgákat belső és külső bizottságok, tanárok, vállalkozók és a szálloda- , vendéglátóipar szakembereinek jelenlétében végzik.

A hallgatóknak lehetőséget kell biztosítani arra, hogy részt vegyenek mind a felsőoktatási intézményekben, mind pedig egyes rangos szállodai létesítményekben, éttermekben, Olaszországban és Magyarországon egyaránt.

Az Akadémia hallgatói a “Campus Alapítvány” hivatalos adatbázisának részét képezik, amely igy segiti az ezen szakemberek keresését és egymásra találását a turizmus és szállodaipar területén. Egyúttal nagyszerű lehetőséget teremtve a kereslet és a munkahely-kínálat kielégítésére és a fiatalok foglalkoztatásának előmozdítására.